Rruga Shkup-Bllacë/ Grubi: Brenda javësh përfundon 2 kilometërshi i parë, vijon procedura tenderuese për 10 km tjera!

ina-online
ina-online

25/01/2024

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi i shoqëruar nga kolegët ministra nga kabineti Qeveritarë dhe drejtori i rrugëve, Ejup Rrustemi kanë promovuar rikonstruimin dhe zgjërimin e rrugës Shkup-Bllacë

Grubi para mediave tha se brenda periudhës sa janë në Qeveri kanë bërë revulucion të paparë në infrastrukturë e cila sipas tij, dëshmohet edhe nga vet kompanitë e angazhuara, raporton indeks.mk

Deklaron se është në përfundim e sipër edhe 2 kilometërshi i parë i autostradës dhe pritet që brenda javësh të nis procedura tenderuese për 10 kilometërshin e mbetur.

“Në përfundim është edhe dy kilometërshi i famshëm i autostradës Shkup-Bllacë i cili brenda javës gjithashtu do të duhet që të kryhen punimet dhe të vijohet edhe me shpalljen për 10 kilometërshin e ardhëshëm. Një revulucion të paparë ka bërë kjo Qeveri në këto tre vite e gjysmë, gati katër në infrastrukturë dhe kjo po dëshmohet edhe nga kompanitë e ndërtimit edhe nga autoritetet vendore edhe nga mediat po edhe nga qytetarët. Andaj, dua të falemderoj shumë edhe ministrin e transportit dhe lidhjeve, po edhe drejtorin e rrugëve dhe ti përgëzoj për punën e bërë”, tha mes tjerash Grubi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

INFO

NA NDIQ