Rrugët e Luginës përplotë me makina me targa RKS

ina-online
ina-online

13/01/2024

Ragmi Mustafi, këshilltar politik i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, ka thënë se shumë vetura me targa RKS po qarkullojnë në rrugët e Luginës së Preshevës.

“Më shumë Kosovë në Luginë!”, ka shkruar ai në llogarinë e tij në FacebooK.

“Këmbëngulje, vendosmëri, reciprocitet… dhe një dashuri që s’kufizohet nga kufijtë!

Ajo që bëhet më e bukur kur Kosova shfaqet në çdo skaj të Luginës”, ka shkruar ai.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia serbe

Tmerr në Serbi, çifti vret dy fëmijët dhe më pas hidhen nga kati i 17-të i pallatit

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

tabela-open-balkan-ballkani-hapur

Tregu i vetëm i punës në Maqedoni të Veriut, Shqipëri dhe Serbi

bota ruse harta

Ushtarët rus në Ukrainë bëjnë fotografi me një hartë që tregon edhe Ballkanin

shaip kamberi vucic

Kamberi publikon listën e kërkesave që ia dorëzoi Vuçiqit

vucic dodik

“Bota serbe” përmes Parlamentit të Malit të Zi

Nikola-Sanduloviq

Sanduloviq, Lajçakut: Ke heshtur për tentimvrasjen ndaj meje nga Vuçiqi yt i dashur

greqi-1-800x445-600x360

Greqia merr drejtimin e misionit detar të BE-së në Detin e Kuq

shaip kamberi vucic

Shaip Kamberi takohet me Vuçiqin, zbardhen detaje nga diskutimet – ja çfarë kërkoi deputeti shqiptar

INFO

NA NDIQ