Rrugët e Maqedonisë të mbushura me mbeturina

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2022

Qarkorja e Shkupit ngjan si një deponi e gjatë dhe në vend të një rruge transitore, ajo dita ditës më shumë ngjan si një deponi.

Po ashtu nëse dëshironi t’i ikni turmës në qytetin e Shkupit do të mund të shihni peizazhin e vizatuar nga qytetari i pandërgjegjshëm. Mund të shihni mbeturina, goma të përdorura dhe gjithçka tjetër që ndot mjedisin jetësor. Nuk mungojnë as kafshë të ngordhura.

Gati çdo metër në qarkoren e Shkupit është me mbeturina, kanaçe, plastikë dhe mbetje nga ushqimi.

Drejtori i NP “Rrugët e Maqedonisë” bën thirrje për ndërgjegjësim nga qytetarët dhe se mjedisin jetësor duhet të mbrohet nga secili.

“Ne nuk kemi kompetenca për pastrimin e mbeturinave, megjithatë në kuadër të mirëmbajtjeve të rregullta ne bëjmë edhe mbledhjen e mbeturinave dhe kjo ndodh disa herë n vjet”, tha Kostadin Acevski.

TË FUNDIT
17 minuta
Pas debaklit në Kombet e Bashkuara, Vuçiq mbështillet me flamurin e Serbisë
26 minuta
Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar
42 minuta
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
1 orë
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
2 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

ME TE LEXUARA

1 ditë
Zjarr në departamentin e grave në Idrizovë, katër punonjëse kanë përfunduar në Toksikologji
11 orë
Memetit iu caktuan masa kujdesi, deklaroi që nuk ka biseduar me gjykatësin që u kap në flagrancë duke marrë mito
1 ditë
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin
5 orë
Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat
1 ditë
QMK: Rekomandojmë që mos të pihet ujë në rajonin e Kumanovës
15 orë
Babai dhe dy djemtë e tij të plagosur në Pejë, publikohen emrat e tyre
1 ditë
Dogana e Maqedonisë sekuestron 1.7 tonë medikamente të dëmshme për shëndetin e qytetarëve
10 orë
A do ta vazhdojë rrugëtimin politik në LSDM? Bytyqi: Takohem me të gjitha palët e arenës politike
1 ditë
Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë

LEXO MË SHUMË

vucic

Pas debaklit në Kombet e Bashkuara, Vuçiq mbështillet me flamurin e Serbisë

Arben Taravari3

Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar

izet mexhiti

Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

INFO

NA NDIQ