Rrustemi: Devolli ko veç bizneset, por edhe vet qenka pajis me shtetësi serbe, cila është arsyeja apo përfitimi?

ina-online
ina-online

03/08/2023

Publikimi i fundit ekskluziv nga KosovaNews për kronologjinë e lidhjes me shtetësinë e Serbisë nga oligarku, Blerim Devolli, ka nxitur edhe reagimet e deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës.

Pasi ka siguruar dosjen prej 60 faqes të vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit në një rast që Devoilli kishte paditur shtetin e Kosovës dhe kërkonte miliona euro, KosovaNews ka publikuar të gjeturat nga ky vendin, e ku janë edhe ato për shtetësinë e Blerim Devollit.

Personi  në fjalë ka një kronologji të lidhjes me shtetësinë serbe, ndërsa për të fundit herë e ka kërkuar vetë dhe e ka marrë shtetësinë e Serbisë në vitin 2021.

Ky publikim i KosovaNews ka nxitur edhe reagimin e deputetin Adnan Rrustemi, i cili ka pyetur se cila është arsyeja apo përfitimi i veprimeve të Devollit në këtë rast.

“Jo veç bizneset, por edhe vet qenka pajisë me dokumente të Serbisë. Cila është arsyeja apo përfitimi?”, ka shkruar Rrustemi në reagimin e tij në rrjetin social.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

bugajski

Bugajski zbulon planin e Moskës – ja synimi që kishin me Serbinë për Kosovën!

mesuesja e Liridones

Mësuesja e Liridonës: Nuk e harroj momentin kur Naimi me ftohtësi vendosi tre gishta në ballin e saj dhe nuk e përqafoi

vellau haxhi shala

Vëllai i Haxhi Shalës: Po thonë që e ka pengu drejtësinë, pritet që m’u ekstradu

Naim Murseli

“Burg me 5 yje”, Tomë Gashi tregon se ku po mbahet Naim Murseli – ja çfarë ‘rrezikon’ të organizojë

viza kosova heqja vizave

Kanë mbetur veç edhe pak javë nga liberalizimi i vizave për Kosovën – rregullat dhe kufizimet

Naim Murseli Liridon

Dyshohet se ia shiti armën Naim Murselit: 30 ditë paraburgim për të arrestuarin e katërt për rastin e Liridona Ademajt

granit plavaa

Sulmohet në burg vrasësi i Liridona Ademajt, ka tentuar dhe vetëvrasjen

aksident kosove

14 automjete të përfshira në aksidentin në Fushë Kosovë, ka edhe të lënduar

INFO

NA NDIQ