Rubin Kazan merr masa ndaj Mirlind Dakut

Picture of INA
INA

26/06/2024

Klubi rus, Rubin Kazan, ka bërë të ditur mbrëmë se ka marrë masa disiplinore për sjelljet e Mirlind Dakut në EURO 2024 dhe se ai do të merr dënimin sipas rregullores së klubit.
Daku kishte brohoritur thirrje fyese pas ndeshjes Kroacia-Shqipëria në kuadër të evropianit. Ndërsa në komunikatën e lëshuar nga Rubin Kazan, ka bërë të ditur se do të mbahet edhe një bisedë shpjeguese me lojtarin për të mënjanuar ngjarjet e tilla në të ardhmen.

“Sulmuesi Mirlind Daku i ka lejuar vetes të bëj thirrje fyese pas ndeshjes Kroacia-Shqipëria në EURO 2024. Klubi ynë merr përgjegjësinë për sjelljet e lojtarit dhe duke qenë ekip që prezanton vlera multinacionale, ne gjithmonë punojmë në barazi dhe respekt të ndërsjellë, duke mos pranuar asnjë diskriminim etnik, fetar e racor. Sipas rregullores së klubit, masa disiplinore dhe financiare do të miren për lojtarin. Ndërsa shpjegime shtesë do t’i ipen atij në një bisedë direkte për të mënjanuar incidentet e tilla në të ardhmen.” ka përfunduar njoftimin Rubin Kazan.

TË FUNDIT
3 orë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
3 orë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”
3 orë
Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët
3 orë
klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025
1 ditë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

ME TE LEXUARA

1 ditë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
1 ditë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
3 orë
klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025
3 orë
Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët
3 orë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

LEXO MË SHUMË

Netherlands' coach Ronald Koeman looks on during a press conference in Zeist on October 7, 2019, ahead of the Euro 2020 qualifying football match between Netherland and Northern Ireland on October 10. (Photo by Jerry Lampen / ANP / AFP) / Netherlands OUT

“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij

Kimmich Kimich

A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

belingam anglia

Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët

jasir asani

klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

portieri serb tre gishta provokon

Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

ten hag manchester united

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

INFO

NA NDIQ