Rudina Hajdari: Basha-Berisha të ikin që të dy, PD i ka njerëzit e saj

Picture of ina-online
ina-online

01/07/2023

Ish-deputetja e PD Rudina Hajdari tha në një intervistë për Euronews Albania se është momenti që edhe Sali Berisha dhe Lulzim Basha të bëjnë një hap prapa dhe t’ia lënë PD njerëzve të vet.

Sipas saj, PD është në një nga momentet kritike por ka staturat e duhura për të ecur përpara.

“U bëra pjesë e grupit të Berishës duke zgjedhur shumicën e demokratëve, jo vulën e partisë. Partia Demokratike ka pasur uljet dhe ngritjet, ky është një nga momentet kritike, por jo më kritiket. Nëse PD ishte një frymë, energji, vlera që i bashkonte bashkë demokratët, sot po e trajtojnë si biznes provat, që po ndodh edhe në botë.

Sot PD i ka njerëzit, staturat e duhura për të ecur përpara. Të bëjë pas edhe Basha, edhe Berisha, se zgjedhjet e 14 majit dhanë mesazhin e duhur për PD që i duhet energji e re, dhe që të ndodhë kjo duhet që liderët e vjetër të tërhiqen”, tha Hajdari.

TË FUNDIT
2 orë
Vdes një person në plazhin e Durrësit
7 orë
Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri
8 orë
Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale
10 orë
Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro
1 ditë
Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut

ME TE LEXUARA

2 ditë
Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri
1 ditë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang
1 ditë
Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut
10 orë
Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro
8 orë
Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale
7 orë
Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri

LEXO MË SHUMË

plazh bregdeti shqiptar

Vdes një person në plazhin e Durrësit

Spartak Ngjela

Shpërthen avokati shqiptar: Politika greke përkrah një hajdut dhe vrasës si Beleri

Saranda

Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale

Kembim valutor euro dollar

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

shengjin velipoje

Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut

ksamil sarande

Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang

policia shqiptare vrasje

Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri

ermal dredha

kryebashkiaku i Vlorës: Kjo është një luftë kundër turizmit shqiptar që e ka “burimin” diku gjetkë

edi rama

Rama thirrje mërgimtarëve: Kthehuni nga Greqia, këtu do të fitoni më shumë

INFO

NA NDIQ