Rufija nga Gostivari me mesatare 10-të, studentja më e mirë në fakultetin e Kimisë

INA
INA

23/01/2024

Gostivari mund të krenohet me sukseset e Rufija Idrizovskës. Ajo diplomoi si studentja më e dalluar me notë mesatare 10 në Fakultetin e Shkencave Matematikore në Shkup dhe në Institutin e Kimisë.

Falënderimet për përkushtimin dhe angazhimin e saj në fushën e kimisë, si dhe diploma për arsimin e lartë, iu dorëzuan këto ditë në një ceremoni të diplomimit në fakultetin përkatës.

“Gjithmonë investoni në njohuritë tuaja sepse vetëm dija është arma juaj e fuqishme me të cilën mund të jeni fitues në çdo fushë. Mos ndaloni së përmirësuari njohuritë tuaja dhe gjithmonë përpiquni për zbulime të reja dhe jini optimistë, besoni në veten tuaj. Përdorni njohuritë tuaja dhe investoni në vendin tonë të bukur, përpiquni të kërkoni punë këtu, jo jashtë vendit tonë.

Dikush me siguri do t’i njohë njohuritë e fituara dhe do t’ju ofrojë një punë të përshtatshme, unë besoj në këtë dhe do të jem këmbëngulës në atë fushë, por vetëm në vendin tim”, tha Rufija për Gostivarpress.mk. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xhelal xheladini

Ndërroi jetë këngëtari kumanovar i hiteve të mëdha Xhelal Xheladini

Kurani

Në Shqipëri restaurohet Kurani 100-vjeçar

100-denar

MASH: Janë paguar bursat për nxënësit dhe studentët shfrytëzues të ri

Prof. Dr. Jusuf Zejneli

Emocionohet rektori i UT-së: Qytetarët lëshonin shtëpitë e tyre të fillon mësimi, nuk i ndalonte asgjë studentët..

anila aliu

23-vjeçarja shqiptare “pushton” skenat e botës, fiton çmim në zemër të Serbisë: Jam shumë krenare

albin kurti

Albin Kurti për gjuhën shqipe

tetova

Besa Dauti emërohet drejtoreshë në Galerinë e Arteve në Tetovë (FOTO)

sunaj-raimi

Puna e tre gjërave që e korisin burrin!

Adem-Demaci

Një pjesëz nga “Dashuria kuantike e Filanit”, shkruar nga Adem Demaçi

INFO

NA NDIQ