Rumunët po bëhen gati për lojën me Kosovën, vijnë në Prishtinë me optimizëm

Picture of INA
INA

14/06/2023

Kombëtarja e Rumanisë është duke i vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së premtes me Kosovën.

Rumunët janë grumbulluar para disa ditësh dhe po punojnë nën drejtimin e selektorit Edi Iordanescu.Ata do të vijnë me optimizëm në Prishtinë për të nxjerrë rezultat pozitiv në stadiumin “Fadil Vokrri”, shkruajnë mediat rumune, përcjell “Gazeta Express”.

Rumania e nisi mjaft mirë kampanjën kualifikuese të “Euro 2024” duke i regjistruar dy fitore, ndaj Andorrës (2:0) dhe kundër Bjellorusisë (2:1) për të prirë në Grupin I me pikë maksimale bashkë me Zvicrën.

TË FUNDIT
2 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
2 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
2 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
2 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
3 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

17 orë
Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime
17 orë
Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)
17 orë
Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024
3 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij
1 ditë
Italia publikon listën e futbollistëve për Euro 2024, mungon Immobile (LISTA)
2 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
1 ditë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit
2 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ