Rusia bombardon 9 komunitete në rajonin Sumy

Picture of INA
INA

09/11/2023

Forcat ruse bombarduan 9 komunitete në rajonin verilindor të Ukrainës Sumy më 8 nëntor, duke shkaktuar mbi 149 shpërthime, njoftoi administrata ushtarake rajonale.

Komunitetet e Khotin, Krasnopillia, Bilopillia, Putyvl, Shalyhyne, Seredyna-Buda, Esman, Znob-Novhorodske dhe Myropillia u sulmuan.

Përveç granatimeve me artileri, forcat ruse sulmuan rajonin me dronë, artileri, mina dhe mortaja.

Nuk ka pasur viktima apo dëme në infrastrukturën civile.

Forcat ruse kanë terrorizuar rajonin Sumy me sulme të përditshme që nga pranvera e vitit 2022, kur trupat ukrainase çliruan pjesë të rajonit.

TË FUNDIT
6 orë
Ministri ukrainas i mbrojtjes: 500 mijë trupa ruse po rrethojnë vendin!
6 orë
Pajisja misterioze: A po komunikonte atentatori i Donald Trump me dikë tjetër?
7 orë
Biden rezulton pozitiv me COVID-19, rikthehet në Shtëpinë e Bardhë
1 ditë
Drejtoi për 16 vjet Gjermaninë/ DW: Angela Merkel, figurë simbol për Evropën. Çfarë dihet sot në 70-vjetorin e saj
1 ditë
Çfarë bëri atentatori i Donald Trump 48 orë përpara se të qëllonte ish-Presidentin amerikan

ME TE LEXUARA

1 ditë
Çfarë bëri atentatori i Donald Trump 48 orë përpara se të qëllonte ish-Presidentin amerikan
1 ditë
Drejtoi për 16 vjet Gjermaninë/ DW: Angela Merkel, figurë simbol për Evropën. Çfarë dihet sot në 70-vjetorin e saj
7 orë
Biden rezulton pozitiv me COVID-19, rikthehet në Shtëpinë e Bardhë
6 orë
Pajisja misterioze: A po komunikonte atentatori i Donald Trump me dikë tjetër?
6 orë
Ministri ukrainas i mbrojtjes: 500 mijë trupa ruse po rrethojnë vendin!

LEXO MË SHUMË

ukraine-ushtare-rusi-kiev

Ministri ukrainas i mbrojtjes: 500 mijë trupa ruse po rrethojnë vendin!

Trump Thomas Matthew Crooks tomas metju kroks

Pajisja misterioze: A po komunikonte atentatori i Donald Trump me dikë tjetër?

Biden

Biden rezulton pozitiv me COVID-19, rikthehet në Shtëpinë e Bardhë

merkel

Drejtoi për 16 vjet Gjermaninë/ DW: Angela Merkel, figurë simbol për Evropën. Çfarë dihet sot në 70-vjetorin e saj

Trump Thomas Matthew Crooks tomas metju kroks

Çfarë bëri atentatori i Donald Trump 48 orë përpara se të qëllonte ish-Presidentin amerikan

roberta metsola

Roberta Metsola rizgjidhet në krye të Parlamentit Evorpian

orban

Zyrtarët e lartë të BE-së do të bojkotojnë takimet jozyrtare të organizuara nga Hungaria

J D Vance Trump

Dikur e quajti Trumpin idiot dhe Hitler, por sot ai e zgjodh kandidat për postin e zëvendëspresidentit

Dallas Alexander

Ish-snajperi ushtarak që mban rekordin botëror lëshoi ​​një teori shqetësuese: Sapo pashë foton, e dija

INFO

NA NDIQ