Rusia bombardon restorantin në Ukrainë, tre të vrarë dhe 22 janë plagosur

Picture of ina-online
ina-online

27/06/2023

Të paktën tre persona janë vrarë dhe 22 janë plagosur pas një sulmi me raketa ruse në qytetin lindor të Ukrainës, Kramatorsk, thonë zyrtarët ukrainas.

Një restorant dhe një zonë tregtare në qendër të qytetit janë dëmtuar pas sulmeve të së martës, tha ministria e brendshme e Ukrainës.

Njerëzit mund të jenë të bllokuar nën rrënoja dhe operacioni i shpëtimit është në vazhdim, shtoi ai.

Kjo vjen pasi presidenti Volodymyr Zelensky tha se kundërofensiva e Ukrainës po përparonte në të gjitha frontet.

Një operacion shpëtimi është duke u zhvilluar aktualisht në qendër të qytetit. Autoritetet lokale thonë se zona kishte një përqendrim të lartë të civilëve kur raketat goditën.

“Vetëm gjysmë ore më parë, dy raketa goditën qytetin e Kramatorsk”, tha guvernatori rajonal Pavlo Kyrylenko për televizionin ukrainas të martën në mbrëmje.

“Kjo është qendra e qytetit. Këto ishin vende publike të ngrënies të mbushura me civilë”, shtoi ai.

TË FUNDIT
5 orë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet
5 orë
Incidenti në Pensilvani ku u plagos ish-Presidenti Trump, dyshohet për një të vdekur
5 orë
Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)
15 orë
Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit
21 orë
Samiti i NATO-s, shqetësimi për shëndetin e Biden hedh hije mbi samit

ME TE LEXUARA

5 orë
Incidenti në Pensilvani ku u plagos ish-Presidenti Trump, dyshohet për një të vdekur
5 orë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet
21 orë
Samiti i NATO-s, shqetësimi për shëndetin e Biden hedh hije mbi samit
15 orë
Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit
5 orë
Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

trump-6-1

Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet

IMG_4336

Incidenti në Pensilvani ku u plagos ish-Presidenti Trump, dyshohet për një të vdekur

IMG_4335

Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

Biden

Samiti i NATO-s, shqetësimi për shëndetin e Biden hedh hije mbi samit

Pedro Sanchez

Sanchez: Ne duhet të bëjmë të njëjtën gjë për Gazën siç bëjmë për Ukrainën

Samiti NATO

Anëtarët e NATO-s bashkohen kundër Rusisë dhe në mbështetje të Ukrainës

Pauline-Newman-

Amerikanja 97-vjeçare kërkon me ngulm të rikthehet në punë, pasi humbi gjyqin dhe apeloi vendimin

termet

Tërmet 7.1 ballë Rihter në Filipine, nuk ka alarm për cunami

INFO

NA NDIQ