Rusia gjatë natës ka lëshuar 48 drone mbi Ukrainë, rrëzohen 41

INA
INA

06/12/2023

Rusia gjatë natës ka lëshuar gjithsej 48 dronë mbi Ukrainë, ndërsa shumica e tyre janë rrëzuar, njoftuan sot forcat ajrore të Ukrainës.

Në kumtesë thuhet se sistemet e mbrojtjes ajrore ukrainase shkatërruan 41 dronë përpara se të arrinin objektivin e tyre.

Armata ukrainase njoftoi se të gjithë dronët e shkatërruar “Shahid” të prodhuar nga Irani ishin kamikazë. Nuk është cekur se çfarë ka ndodhur me dronët që nuk janë rrëzuar, as nëse ka dëme apo viktima në këto sulme.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Tramp: Navalni ishte guximtar, por nuk duhet të kthehej në Rusi

German Foreign Minister Annalena Baerbock speaks during a news conference following a meeting with her Polish and French counterparts in Lodz, Poland March 1, 2022. Tomasz Stanczak/Agencja Wyborcza.pl via REUTERS ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. POLAND OUT. NO COMMERCIAL OR EDITORIAL SALES IN POLAND.

Takimi i G20-ës në Brazil, Baerbock: Bota nuk e harron se çfarë ka bërë Putini

izrael tel aviv gaza

Izraeli humbi 25 miliardë dollarë në tre muaj! Sa do të kushtojë lufta në Gaza?

Aleksej Navalny

Ekipi i Alexei Navalny: Trupi i tij do të mbahet edhe dy javë për analiza kimike

dergesat port kontejner

Dërgesat nga Aliexpress dhe kompanitë e tjera aziatike drejt Evropës do t’i paguani 400 herë më shtrenjtë, ja përse?

david cameron

“Çfarë bëri Putini ishte e tmerrshme”,Cameron pas vdekjes së Navalnyt do ketë pasoja

Lufthansa

Lufthansa sërish anulon disa fluturime

Xhozef Joseph Borell

Shefi i diplomacisë së BE-së: Palestinezët po përballen me dhunë në rritje

shtepia e Bardhe-usa

FOTO/ Si një 20-vjeçar vodhi një helikopter ushtarak dhe e uli në lëndinën e Shtëpisë së Bardhë, 50 vjet më parë

INFO

NA NDIQ