Rusia goditi me raketa spitalin më të madh të fëmijëve në Ukrainë (Video)

Picture of ina-online
ina-online

08/07/2024

Një sulm i madh raketor rus në të gjithë Ukrainën të hënën vrau të paktën rreth 30 njerëz dhe plagosi më shumë se 50, thanë zyrtarët ukrainas. Sipas tyre, me një raketë që goditi një spital të madh të fëmijëve në kryeqytetin Kiev, ku ekuipazhet e urgjencës po kërkonin nëpër rrënoja.

“Breshëria ruse goditi pesë qytete të Ukrainës me më shumë se 40 raketa të llojeve të ndryshme, duke goditur ndërtesat e banimit dhe infrastrukturën publike”, tha presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky në një postim në mediat sociale.

Sulmet në Kryvyi Rih, në Ukrainën qendrore, vranë 10 persona dhe plagosën 37 në atë që kreu i administratës së qytetit, Oleksandr Vilkul, tha se ishte një sulm masiv me raketa.

Në Spitalin e Fëmijëve Okhmatdyt në Kiev, ekipet e shpëtimit po kërkonin njerëz nën rrënojat e një krahu pjesërisht të shembur të objektit, tha Zelensky, duke shtuar se numri i viktimave nuk dihej ende. (INA)

TË FUNDIT
9 minuta
Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave
44 minuta
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
2 orë
LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë
2 orë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
2 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara
7 orë
Mori mbështetjen e Biden si kandidate për Presidente, Harris: Ne do të fitojmë!
1 ditë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
6 orë
Qeveria VMRO dhe VLEN parasheh masa të reja për rritjen e natalitetit
1 ditë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
2 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës

LEXO MË SHUMË

Kamala Harris 2

Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

fature-market

LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

arben taravari

Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës

sleep-gjumi-baby

Qeveria VMRO dhe VLEN parasheh masa të reja për rritjen e natalitetit

Kamala Harris

Mori mbështetjen e Biden si kandidate për Presidente, Harris: Ne do të fitojmë!

Saranda

Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale

liqeni i ujmanit

Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar

INFO

NA NDIQ