Rusia ka humbur 338,820 trupa në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit

INA
INA

10/12/2023

Rusia ka humbur 338,820 trupa në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit të saj në shkallë të plotë më 24 shkurt 2022, raportoi Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës më 10 dhjetor, përcjell Bota sot.

Kjo shifër përfshin 700 viktima që forcat ruse pësuan pak gjatë ditës së kaluar.

Sipas raportit, Rusia ka humbur gjithashtu 5,636 tanke, 10,529 automjete luftarake të blinduara, 10,623 automjete dhe tanke karburanti, 8,064 sisteme artilerie, 919 sisteme raketash të shumëfishta, 605 sisteme të mbrojtjes ajrore, 324 aeroplanë, 324 helikopterë, 36 anije dhe 6,1. anije dhe një nëndetëse.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

gjermania-780x470

A po rikthehet shërbimi ushtarak i detyrueshëm në Gjermani?

Aleksej Navalny

Disa orë para funeralit të Alexei Navalny, familja nuk kanë një makinë për të transportuar trupin

Lloyd Austin Llojd

Austin: Nëse Ukraina bie, besoj se NATO do të hyjë në luftë me Rusinë

spitali - Gaza

Masakër në Gaza, forcat izraelite vrasin mbi 100 palestinezë që prisnin ndihmat humanitare

Biden

Biden: Pasoja të rënda për Ukrainën, nëse Kongresi nuk e miraton ndihmën

izrael tel aviv gaza

SHBA po e shqyrton mundësinë që të hedhë me avionë ndihma në Gazë

Sumayya Wushah voglushja palestineze

Vogëlushja 11-vjeçare sfidon sulmet izraelite, raporton për luftën nga Gaza e shkatërruar (VIDEO)

INFO

NA NDIQ