Rusia tashmë është dorëzuar në një fushë! Realisht janë 2 skenarë në tavolinë tani

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/03/2022

Kur bëhet fjalë për luftën në Ukrainë, dy javët e ardhshme janë vendimtare, thotë eksperti amerikan Michael Kofman, një nga autoritetet kryesore në botë për çështjet ushtarake ruse. Në javët e ardhshme do të shohim nëse lufta do të kthehet në një luftë deri në rraskapitje apo nëse synimet politike të Moskës do të fillojnë të ndryshojnë, të cilat për momentin janë qartësisht të pamundura për t’u arritur ushtarakisht.

Në një intervistë të gjatë për  Politico, Coffman argumenton se mësimi kryesor që mund të mësohet nga konflikti aktual është se të gjithë e kanë nënvlerësuar tmerrësisht ushtrinë ukrainase, veçanërisht Rusinë…

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ziadin sela

Ziadin Sela: Kosova dhe Shqipëria të na marrin shembull, të bashkohen

trupat britanike kosove

“Blindohen” kufijtë e Evropës, 20 mijë ushtarë në gatishmëri kundër Rusisë – ja “zona e nxehtë’ ku mund të nisë konflikti

lukaku

Lukaku e preferon kalimin në Saudi Pro League

google

Google do të fillojë të tarifojë për atë që përdorim çdo ditë?

Moti_26-780x470-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

gordana siljanovska davkova

VMRO-DPMNE mban tubimin e parë, Siljanovska – Davkova: Ne jemi europianët e vërtetë

rrjete sociale instagram facebook tik tok

Instagram po teston një veçori të re

guardiola

​Guardiola: Haaland është sulmuesi më i mirë në botë

bilall kasami

Kasami prezanton një prurje të re në Çair (FOTO)

INFO

NA NDIQ