Ruskovska: Hetimi fillimisht duhet të vërtetojë qëllimin për vrasjen e Pançes dhe Vanjës

INA
INA

08/12/2023

Nuk mendoj se e gjithë kjo mund të marrë konotacion politik dhe nuk duhet, sepse bëhet fjalë për dy vrasje të tmerrshme, veçanërisht duke pasur parasysh që një nga viktimat është një fëmijë 14-vjeç, tha sot ish-kreu i Prokuroria për ndjekjen e krimit të organizuar Vilma Ruskovska, në lidhje me vrasjen e Vanja Gjorçevskës dhe Pançe Zhezovskit, për të cilën i dyshuari kryesor është Ljupço Palevski – Palço.

Në një deklaratë për mediat pas ndarjes së çmimit shtetëror “St. Kliment Ohridski” në Kuvend, Ruskovska tha se të gjitha këto do t’i kenë parasysh kolegët e saj në Turqi, nga ku pritet të ekstradohet Palevski.

Besoj se kolegët në Turqi, pra gjyqtarët, të cilët do të shqyrtojnë provat dhe do të vendosin pas ekstradimit, do t’i marrin parasysh të gjitha këto – tha ajo, duke shtuar se hetimi duhet të përcaktojë ende se cili është sfondi i vërtetë i rastit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

Baza ajrore Kucove

Baza e NATO-s në Kuçovë merr jehonë, Rama paralajmëron edhe bazën detare

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

Koridori-8-10d

Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni

shqiper kosov

Filloi zgjerimi dhe asfaltimi i rrugës që e lidh Kosovën me Shqipërinë

thumbs_b_c_9349a89cefb82dd84330a3a5dea34148

Përurohet baza ajrore e NATO-s në Shqipëri

pompa-benzines-derivatet-naftes

Lirohet çmim i naftës, shtrenjtohet çmimi i benzinës në Maqedoni

partite politike shqiptare VLEN BDI Populli PDSH ASH Sela PDE

Përpos liderëve këto janë emrat e disa kandidatëve për deputetë që po kalkulohen në Nj.6 zgjedhore?!

INFO

NA NDIQ