Sa i pafat, lëndohet përsëri Arda Guler

ina-online
ina-online

26/09/2023

Super-talenti i Real Madridit, Arda Guler po tregohet mjaft i pafat.

Ylli i ri turk u rikthye së fundmi nga lëndimi që e la jashtë fushës së blertë që nga faza përgatitore.

Por, përfaqësuesi i ri turk u lëndua prapë në seancën e sotme stërvitore, shkruan “Gazeta Express”.

Dhe, sipas ekspertit të transfereve, Fabrizio Romano, futbollisti ofanziv mund të mungojë së paku tri javë.

Transferimi i Gulerit në “Santiago Bernabeu” bëri bujë të madhe gjatë verës pasi bëhet fjalë për një lojtar që pritet të bëhet i madh dhe që kishte shkëlqyer në fanellën e Fenerbahçes në edicionin e kaluar.

Por, deri tash 18 vjeçari s’ka mundur t’i tregojë vlerat e tij në Madrid jo për fajin e tij, por për shkak të lëndimeve.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

hqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

mirlind daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

Haaland

Guardiola befason për Haalandin

CHelsea

Endrick ishte afër transferimit tek Chelsea

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

INFO

NA NDIQ