Sa janë shqiptarët në Serbi, dalin rezultatet e regjistrimit të popullsisë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/04/2023

Dalin rezultatet e regjistrimit të popullsisë në Serbi, ku bëhet i ditur edhe numri i shqiptarëve.

Në Serbi 61.687 shqiptarë rezident

Enti Republikan i Statistikave ka publikuar sot rezultatet e regjistrimit të popullsisë sipas përkatësisë etnike.

Në Serbi, sipas këtyre rezultateve jetojnë 6.647.003 qytetarë reizdent.

Nga ky numër 5.360.239 janë deklaruar si serbë, 61.687 shqiptarë, 153.801 boshnjakë, 184.442 hungarezë, 39.107 kroatë, etj.(INA)

TË FUNDIT
3 orë
Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave
4 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
5 orë
LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë
5 orë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
5 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
5 orë
LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë
23 orë
Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale
4 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
18 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
3 orë
Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave
11 orë
Maqedonia e Veriut do të rris numrin e fluturimeve me çmime të ulta
11 orë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!
2 ditë
Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri

LEXO MË SHUMË

Kamala Harris 2

Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

fature-market

LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

arben taravari

Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës

sleep-gjumi-baby

Qeveria VMRO dhe VLEN parasheh masa të reja për rritjen e natalitetit

Saranda

Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale

liqeni i ujmanit

Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar

Tabanoc kufi

LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

INFO

NA NDIQ