Sa janë shqiptarët në Serbi, dalin rezultatet e regjistrimit të popullsisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Prill, 2023

Dalin rezultatet e regjistrimit të popullsisë në Serbi, ku bëhet i ditur edhe numri i shqiptarëve.

Në Serbi 61.687 shqiptarë rezident

Enti Republikan i Statistikave ka publikuar sot rezultatet e regjistrimit të popullsisë sipas përkatësisë etnike.

Në Serbi, sipas këtyre rezultateve jetojnë 6.647.003 qytetarë reizdent.

Nga ky numër 5.360.239 janë deklaruar si serbë, 61.687 shqiptarë, 153.801 boshnjakë, 184.442 hungarezë, 39.107 kroatë, etj.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1743

Sevillia fiton Europa League, Roma e Mourinhos bie pas penalltive

IMG_1744

Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

libra-te-grisur

MASH: Libri i Historisë dhe Shoqërisë për klasën e pestë tërhiqet nga përdorimi

risto-penov

Penov: Nëse nuk ndodhin ndryshimet kushtueses do të kemi problem edhe në NATO

IMG_1730

Azizi nga Gostivari ‘selam’ ASH-së: Gostivari ka qenë çdoherë opozitar

IMG_1719

NATO vë në gatishmëri trupa shtesë për dislokim në Kosovë

INFO

NA NDIQ