Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

Picture of ina-online
ina-online

12/06/2024

Parlamenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut do të mbledhë nesër seancën e saj të tretë, e cila është caktuar të fillojë në orën 14:00. Në rend të ditës janë dy çështje kyçe që pritet të trajtohen nga deputetët.

E para është Propozim-vendimi për përcaktimin e numrit të nënkryetarëve të Kuvendit. Ky propozim ka si qëllim të vendosë strukturën e brendshme të udhëheqjes së Kuvendit dhe të sigurojë funksionimin efikas të të njëjtës.

Së dyti, para deputetëve do të jetë edhe Propozim-vendimi për themelimin e trupave punues të përhershëm. Këto trupa punuese do të jenë të ngarkuara me detyra të rëndësishme për zhvillimin e politikave dhe monitorimin e zbatimit të ligjeve në disa fusha specifike.

TË FUNDIT
33 minuta
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
35 minuta
Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!
39 minuta
Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë
42 minuta
Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni
43 minuta
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

ME TE LEXUARA

1 ditë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
5 orë
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
21 orë
Emërohet pasardhësi i Escobarit, kush është diplomati Kasanof
43 minuta
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima
1 ditë
LSDM: Biletat e klasës biznes të Mickoskit dhe ministrave në SHBA kushtuan 20 mijë euro

LEXO MË SHUMË

63966BD2-B758-4ED5-9370-0599EA2B88F0

Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare

policia

Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!

stadiumi tetoves

Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

blerim bexheti

Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

arben taravari

Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

INFO

NA NDIQ