Sa para fitojnë futbollistët e kombëtares për Euro2024 (VIDEO)

ina-online
ina-online

21/11/2023

Gazetari Tami Kone tha në emisionin Now në Euronews Albania Kombëtarja shqiptare se FSHF përfiton nga pjesëmarrja në Evropian 9,2 mln euro.

Ai tregoi se ekipi merr një premio prej 1,2 mln euro ku përfshihet edhe shpërblimi për trajnerin.

“Në Gjermani akomodimi do jetë 3 javë dhe kostoja i kalon 1 mln euro. Edhe UEFA që i jep këto fonde përfshin e dhe shpenzimet, pastaj Kombëtare të ndryshme japin premio të tjera. Nuk di që trajneri të ketë një premio 1 mln euro, ai do ketë një shumë të caktuar brenda shumës 1, 2 mln euro ku përfshihet i gjithë ekipi. 1 fitore në Evropian është 1, 4 mln euro, 1 barazim 750 mijë euro dhe kalimi në grup 2,2 mln euro, që do të thotë premiot do të vazhdojnë. Edhe politika nuk do qëndrojë larg kësaj feste, do bëjë edhe politika show-n e vet, mund të ketë premio nga qeveria dhe mirë do bëjë”, tha gazetari.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

genc nuza

Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Dortmund – PSG në UEFA Youth League

Xhaka Taulant

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

ibrahimovic

Ibrahimoviq rikthehet te Milani për herë të tretë

Ivan-Celikovic-

Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

broja

Mesazh i koduar për Brojën? Pochettino: Që të fitohet ndeshja, duhet shënuar gol

haqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

Mirlind Daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar tek Rubin Kazan

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

INFO

NA NDIQ