Sa për shqiptarët e Maqedonisë, ata kënaqen me byrek dhe “slladolet”

Rifat Buzuku

“Çfarë katastrofe e tradhtisë kombëtare!

Edvini Rama dhe Dimitar Kovaçevski i bashkohen Aleksander Vuçiqit në një betejë të përbashkët kundër Bashkimit Evropian (BE)!

Këta po kërënojnë BE-në:

-nëse nuk na pranoni, ne do të shkojme me Rusinë!
BE-ja i ka vënë kushtë Serbisë njohjen e Kosovës, Rama po thotë me ia njoftë Serbisë marrëshëniet speciale me Rusinë.

Kosovën nuk po e përmend fare!!!
Ky njeri ose është drogaxhi, ose njeri i shitur!
Një iniciativë kaq kërcënuece nga vende të cofta ekonomike dhe ushtarake, nuk ësht parë kurrë në histori! Por çuditë fakti që Edi Rama i është bashkuar Serbisë në një projektë rus, siç është “Ballkani i Hapur”!
Sa për shqiptarët e Maqedonisë Veriore, nuk po flas hiq, sepse ata kënaqen me byreka dhe “slladolet” (akullore)!
Turp i madh për klasën politike të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut!”.