Sa po presin mërgimtarët në Merdare dhe tek Dheu i Bardhë për të hyrë në vendlindje

ina-online
ina-online

28/07/2023

Mërgimtarët ka kohë që kanë nisur të vijnë në Kosovë për pushimet verore.

Një pjesë e tyre tashmë i kanë kryer vizitat, dhe po kthehen në vendet e tyre ku jetojnë e punojnë në Perëndim, raporton Klankosova.tv.

Kjo ka bërë që edhe pritjet në pikat kufitare dalëse të Kosovës me Serbinë të fillojnë të ngarkohen, përpos atyre hyrëse që janë pothuajse vazhdimisht të ngarkuara.

Teksa po raportojmë, në këto momente, kolona për të dalë nga Kosova në pikën kufitare të Merdarës është rreth 500 metra, që në kohë i bie që të prisni rreth 50-60 minuta.

Për dalje nga Kosova, pritje deri në 50 minuta ka edhe te Dheu i Bardhë, mirëpo kolona atje raportohet të jetë rreth 100 metra.

Por, për dallim nga pritjet për dalje, te Dheu i Bardhë pritjet për të hyrë në Kosovë shkojnë deri në dy orë. Ndërkaq, kolona, sipas raportimeve të MPB-së, thuhet të jetë vetëm rreth 50 metra./KlanKosova

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rip-600x360

Vdes në detyrë në Jarinjë një polic kufitar i Njësisë Speciale

granit plavaa

Të burgosurit tentuan ta sulmojnë Plavën: Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridonës shpërndahen në burgje të ndryshme

shaban liridona

Shaban Murseli pretendon se Milaim Zeka i kishte kërkuar Behgjet Pacollit përmes Naim Murselit 100 mijë euro

Liridona ademaj

Avokati Spartak Ngjela flet për rastin e Liridona Ademajt

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Babai takon Naim Murselin në burg: Djali im nuk ka ditur gjë për vrasjen e Liridonës atë natë

liridona

Fëmijët e Liridonës merren nën kujdestarinë e shtetit suedez

punetor

Demolli: Pas janarit vështirë se do të gjenden punëtorë me pagë 600 euro

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

INFO

NA NDIQ