Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

Picture of ina-online
ina-online

01/10/2023

Telefonat e serisë iPhone 15 kanë mbërritur edhe në Ballkanin Perëndimor. Çmimet e modeleve të reja janë mjaft të larta, ndërkohë që kemi llogaritur se sa pagë mesatare mujore ju nevojitet qytetarëve të gjashtë vendeve dhe krahasuam këto të dhëna sipas vendit dhe rajonit, shkruan gazeta KOHA.mk.

Në Serbi, modeli më i lirë – iPhone 15 (128GB)- kushton rreth 1200 euro (130.900 dinarë), iPhone 15 Pro Max 256GB kushton 1700 euro (200.600 dinarë), dhe më i shtrenjti është iPhone 15 Pro Max 1TB, çmimi i të cilit është 2200 euro (269.400 dinarë). Të dhënat më të fundit të disponueshme nga agjencitë kombëtare të statistikave janë përdorur për pagat mesatare të vendeve.

SERBI (PAGA MESATARE 83.781 DINARË OSE 714 EURO – KORRIK 2023)

iPhone 15 Pro Max 256GB: paga 2.39

iPhone 15 Pro Max 1TB: 3.22 paga

KROACI (PAGA MESATARE 1141 EURO – KORRIK 2023)

iPhone 15 128GB: 1.17 paga

iPhone 15 Pro Max 256GB: Paga 1.41

iPhone 15 Pro Max 1TB: Paga 1.91

BOSNJA DHE HERCEGOVINA (PAGA MESATARE 645.48 EURO – KORRIK 2023)

iPhone 15 128GB: 1.72 rroga

iPhone 15 Pro Max 256GB: 2.64 rroga

iPhone 15 Pro Max 1TB: 3.55 rroga

MAQEDONIA E VERIUT (PAGA MESATARE 590.17 EURO – KORRIK 2023)

iPhone 15 128GB: 1.89 rroga

iPhone 15 Pro Max 256GB: 2.89 rroga

iPhone 15 Pro Max 1TB: 3.89 rroga

SHQIPËRI (PAGA MESATARE 665.11 EURO – TREMUJORI I DYTË 2023)

iPhone 15 128GB: 1.67 rroga

iPhone 15 Pro Max 256GB: 2.57 rroga

iPhone 15 Pro Max 1TB: 3.45 rroga

MALI I ZI (PAGA MESATARE 779 EURO – GUSHT 2023)

iPhone 15 128GB: 1.39 rroga

iPhone 15 Pro Max 256GB: 2.14 rroga

iPhone 15 Pro Max 1TB: 2.87 rroga

TË FUNDIT
4 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
4 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
6 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
7 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
8 orë
Shtrenjtohet buka

ME TE LEXUARA

11 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
15 orë
Komiteti i Helsinkit: Nuk ka avancim për të drejtat e njeriut në RMV
9 orë
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
15 orë
Siljanovska Davkova takoi presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier
9 orë
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
18 orë
Taravari: Ligji për ushtrues detyre të kryetarëve të komunave është gati, presim mbështetje

LEXO MË SHUMË

bdi ali ahmeti kuvend

Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

FB_IMG_1718221732728

Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

Mickoski

Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat

buka

Shtrenjtohet buka

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

INFO

NA NDIQ