Sa trofe fitoi Gareth Bale?

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2023

Ish-ylli i Real Madridit, Gareth Bale, ka shijuar një karrierë të mbushur me trofe.

Gareth Bale ka njoftuar tërheqjen e tij nga futbolli në moshën 33-vjeçare pas një karriere të lavdishme që zgjati 16 vjet.

Legjenda e Uellsit ka fituar shumë trofe në periudha të paharrueshme me Real Madrid, Tottenham dhe Los Angeles FC.

Por sa medalje ka Gareth Bale në kabinetin e tij të trofeve?

Sa trofe fitoi Gareth Bale?

Gjëja më e çmuar Bale do të jenë medaljet e fituesit të UEFA Champions League që ai fitoi gjatë kohës së tij me gjigantët spanjollë Real Madrid.

Ai fitoi Ligën e Kampionëve pesë herë me Realin për t’u bërë një nga lojtarët e paktë që ka fituar kaq shumë tituj evropianë. Në fakt, vetëm legjenda e Los Blancos, Paco Gento ka më shumë Kupa Evropiane në emër të tij.

Cilat çmime individuale fitoi Gareth Bale?

Bale ka fituar çmime individuale si në nivel klubesh ashtu edhe në nivel ndërkombëtar. Ai ishte lojtari i sezonit në Premier League në sezonin 2012-13 dhe u përfshi në ekipin e vitit të UEFA-s dy herë, në 2011 dhe 2013.

Ndikimi i tij për ekipin kombëtar të Uellsit e bëri atë gjashtë herë fitues të çmimit Futbollisti i Vitit në Uells.

TË FUNDIT
2 orë
​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës
11 orë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
12 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
13 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
13 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

ME TE LEXUARA

13 orë
Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur
13 orë
Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia
2 ditë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...
12 orë
Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin
2 ditë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240522-185600~2

​Xhaka apo Gjimshiti, sot finalja e Ligës së Evropës

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

Borusia Dortmund

Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo: Krenar që jam kthyer tek Portugalia

Haaland

Haaland zbulon se kur e kuptuan që do ta fitonin Ligën Premier edhe pse gara për titull ishte e hapur

taulant-seferi

Taulant Seferi konfirmon formë e mirë, vjen goli i 11-të në Arabinë Saudite

toni kroos kros

Mesazhi fantastik i yllit të Man United pasi Kroos njoftoi për pensionim nga futbolli

CHelsea

Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

toni kroos kros

Real Madrid, zemërthyer për lamtumirën e Kroos: Legjendë e madhe të klubit tonë, përjetë në zemrat e tifozëve madrilenë

INFO

NA NDIQ