Sadiku: Kam punuar me nderë, jam i gatshëm të japë llogari

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2022

Lidhur me paralajmërimin e Anti korrupsionit për padi, ka reaguar kreu i Studeniçanit, Azem Sadiku.

Në reagimin e Sadikut thuhet: “Prej se jam në krye të komunës së Studeniçanit jam përkujdesur të punoj me nderë dhe përkushtim maksimal. Falë punës sime dhe ekipit tim profesional kemi arritur që të realizojmë shumë projekte të rëndësishme në të gjitha sferat e jetës në çdo vendbanim të komunës tonë. Mjetet buxhetore jemi përkujdesur maksimalisht t’i përdorim për ta përmirësuar infrastrukturën e vendbanimeve të Komunës sonë duke mos bërë asnjë keqpërdorim edhe më të vogël. Për çdo furnizim publik dhe kontratë për punë jam i gatshëm të jap llogari edhe për çdo metër katrorë të rrugëve të ndërtuara dhe të gjitha punëve tjera të kryera që janë në numër të shumta. Falë punës sime të pandalur unë jam këtu për të vazhduar të punoj, sepse qytetarët e Komunës së Studeniçanit kanë vendosur ashtu. Vetëm drejtë dhe vetëm me punë të pandalur do të vazhdoj ta ndërtoj komunën tonë pa u ndalur dhe pa mos me mu dridh as qerpiku”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

INFO

NA NDIQ