Salah ende mund të largohet nga Liverpool për në Superligën e Arabisë Saudite

ina-online
ina-online

14/11/2023

Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah ende mund të largohet nga klubi anglez për t’u transferuar në Superligën e Arabisë Saudite.

Salah ishte shumë i lidhur me një kalim te Al Ittihad gjatë afatit kalimtar të verës, me zyrtarët e Superligës Saudite që thuhet se ishin të prirur për të tërhequr një lojtar të kalibrit të tij në kampionatin e tyre.

Ata nisën një ofertë verbale prej 175 milionë euro një ditë para afatit të transferimit, por kjo u refuzua nga drejtuesit e Liverpool .

Është raportuar nga The Athletic se liga saudite po konsideronte një ofertë të mëtejshme prej mbi 250 milionë eurosh, por kjo përfundimisht nuk u realizua.

Sipas Daily Mirror, zyrtarët pranuan se kishte një kornizë kohore gjithnjë në rënie për të përfunduar marrëveshjen për të nënshkruar Salah dhe do të rivlerësonin situatën në janar.

Një pjesë e këtij vlerësimi besohej se rrethonte nëse Liverpooli do të ishte sfidues për titullin e Ligës Premier deri në kohën që afati kalimtar të rihapet. Ata janë aktualisht vetëm një pikë prapa liderit të ligës Manchester City pas 12 ndeshjeve.

Tani, sipas mediumin The Telegraph, Salah mund të largohet në Arabi Saudite gjatë verës.

Por, pretendohet se Reds do të refuzojnë çdo ofertë për egjiptianin në janar pasi luftojnë në fronte të shumta – dhe sugjerohet se ai mund të shitet në verë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

muller

Muller largohet nga Bajerni, në garë janë 3 klube nga Seria A

Foto: sportsport.mk

Qeveria i miratoi ndryshimet në Ligjin për Sport

inter fiorentina

VIDEO / Fiorentina kalon në çerekfinale mes dramës së penaltive

andrej

Rrëfimi i Pirlos: Firmosa me Realin, ja pse nuk shkova në Madrid

broja

Broja ndalet nga shtylla, feston United! City bie në “Villa Park”

INFO

NA NDIQ