Salah jep sinjale për transferim në Arabinë Saudite

Picture of ina-online
ina-online

15/08/2023

Mohamed Salah është i gatshëm që të largohet nga Liverpooli në këtë verë.

Duket se përplasja me Jurgen Klopp në derbin me Chelsean që përfundoi 1-1 ka shkaktuar përçarje në raporte.

Egjiptiani u zëvendësua nga gjermani në minutat e fundit të ndeshjes nga gjermani dhe ko nuk i pëlqej lojtarit, duke shfaqur publikisht frustrimin e tij.

Tani, sipas asaj që raporton mediumi arab, Alkas Channel, Salah ka autorizuar përfaqësuesit nga Arabia Saudite që të hapin negociatat me Liverpoolin për një transferim.

Klopp me gjasë se nuk do të rezistojë shumë nga kjo dëshirë e anësorit dhe do ta lejojë të largohet nëse arrin një ofertë e mirë.

Gjatë kësaj jave mund të kryhet edhe transferimi i Salah te ndonjëra prej skuadrave të Superligës së Arabisë, pasi që ende nuk dihet se cila e sheh egjiptianin si përforcimin e tyre.

Më parë u raportua se Al Ittihad kishte bërë ofertë te Salah për një kontratë në vlerë 180 milionë euro.

TË FUNDIT
1 orë
Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…
1 orë
10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn
1 orë
Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd
2 orë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!
4 orë
Portugalia ‘çok’, Turqia ‘jok’!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Austria merr 3 pikë e para në "Euro 2024", Polonia e vogël pa Lewandowskin…
1 orë
10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn
2 ditë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria
1 ditë
Francë-Holandë, mbyllet me barazim
1 orë
Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…
1 ditë
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët

LEXO MË SHUMË

IMG_3507

Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…

mitaj

10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn

IMG_3505

Altin Lala: Serbët të heshtin se e dimë çfarë ndodhi në Beograd

kombetarja mitaj asani bajrami

Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!

IMG_3501

Portugalia ‘çok’, Turqia ‘jok’!

Screenshot_4-16-600x360

Gjeorgjia barazon me Çekinë, shpresë për Shqipërinë

broja sylvinjo silvinjo

Armando Broja rikthehet titullar? Finalja me Spanjën, ja tri lëvizjet e Silvinjos te Kombëtarja shqiptare

euro 2024 gjermani

Tri ndeshje sot në EURO 2024, kemi se çfarë të shohim

mirlind daku

Ofendoi tifozët e Maqedonisë së Veriut, Dënimi i parë për Mirlind Dakun vjen nga klubi i tij rus, Rubin Kazan

INFO

NA NDIQ