Salah mund ta luajë sot ndeshjen e fundit për Liverpoolin

Picture of ina-online
ina-online

27/08/2023

Ylli i Liverpool, Mohamed Salah thuhet se do të largohet nga klubi pas ndeshjes së së sotme kundër Newcastle United.

Mohamed Salah do të luajë ndeshjen e tij të fundit me Liverpool sot para se të largohet nga klubi, sipas raportimeve të shumta të mediave nga Arabia Saudite. Pretendohet se egjiptiani do të largohet për t’iu nënshtruar testeve mjekësore dhe për të përfunduar një transferim në Al-Ittihad menjëherë pas ndeshjes.

Liverpooli tashmë ka shitur dy lojtarë në Ligën Pro Saudite këtë verë. Jordan Henderson dhe Fabinho u lejuan të largohen nga “Anfield Road” pas ofertave me shifra të larta, përcjellë KosovaPress.

Dhe duket se Salah mund t’i ndjekë së shpejti ata. Kanali sportiv i Arabisë Saudite Riyadiyatv pretendon se anësori do të përfundojë një lëvizje në Al-Ittihad.

Raportohet se Salah do të luajë për Liverpoolin në ndeshjen e tyre në St James’ Park përpara se të fluturojë për në Dubai për t’iu nënshtruar testeve mjekësore. Al-Ittihad rriti interesin e tyre për Salah këtë javë dhe tani duket se është afër sigurimit të një marrëveshjeje.

Raporti thotë se Al-Ittihad vendosi ditën e hënë si afatin e fundit për të zbuluar nëse një marrëveshje për Salah ishte e mundur. Duket se ka gjithnjë e më shumë gjasa që ata të jenë të suksesshëm në përfundimin e kësaj marrëveshje.

Humbja e Salah në këtë pikë të afatit kalimtar do të ishte një goditje e rëndë për Liverpool-in. Sulmuesi ka shënuar 187 gola për klubin në 307 paraqitje që kur u transferua nga Roma në 2017.

TË FUNDIT
13 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
13 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
13 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
13 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
14 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime
1 ditë
Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)
1 ditë
Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024
14 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij
2 ditë
Italia publikon listën e futbollistëve për Euro 2024, mungon Immobile (LISTA)
13 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ