Sali: Ali Ahmeti i ka mbledhur të gjithë horrat në oborrin e tij

Picture of INA
INA

06/04/2024

Kandidati për deputet nga koalicioni opozitar VLEN, Bekim Sali, në një intervistë për Gazetën LAJM, e ka quajtur të panatyrshëm koalicionin e drejtuar nga kreu i BDI-së, Ali Ahmeti.

Sali ka thënë se Ahmeti, ka tubuar në oborrin e tij, të gjithë ata që deri dje i quante horra.

“Për fat të mirë kësaj radhe të gjithë patericat e BDI-së, të cilat funksiononin në opozitë dhe ishin shpesh shkaktar të përçarjeve, pakënaqësive, të lëvizjeve të çuditshme në opozitë, me qëllim që të mos arrihet ndonjë koalicion dhe mos të arrihet sukses për ta rrëzuar njëherë e përgjithmonë një parti politike e cila e ka kap veçmë shtetin. Sot janë bashkuar, ashtu siç e thotë edhe vetë z. Ahmeti të gjithë horrat, i ka mbledhur në oborrin e tij dhe në mënyrë shumë artificiale mundohen ta funksionaliziojnë atë koalicion. Por, sovranit, votuesit i kujtohen të gjitha akuzat që kanë bërë për njëri tjetrin. Për fat të keq, paturpësisht sot i shohim bashkë duke I ngritur duart, duke përshëndetur njëri tjetrin, duke menduar se ky është një film i cili mund të fshihet e kaluara dhe prej sot të fillojmë një epizodë të re të skenës politike. Do t’ju përkujtoj vetëm akuzën e z.Sela ndaj z.Ahmeti se është i dyshuar apo ka intenca se ai ka marrë pjesë në inskenimin e vrasjes së tij që është një fatkeqësi shumë e madhe. Këtu lidhen edhe akuzat e z.Thaçi se z.Sela është një kriminel ordiner, ka nxitur vrasje, etj. Këto janë akuza që nuk i ngjajnë një politikani serioz”, tha mes tjerash Bekim Sali.

TË FUNDIT
2 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
3 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
3 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut
4 orë
Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike
4 orë
Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ixhet Memeti nuk ka imunitet
6 orë
VLEN në qeveri/Alternativa kryeparlamentarin dhe një zv/kryeminstër
1 ditë
Breshër me madhësi sa kokrra e arrës në fshatin Hotël të komunës së Likovës
2 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
1 ditë
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
10 orë
Rivotim në shtatë vendvotime për Zgjedhjet parlamentare 2024
1 ditë
60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

merko ramiz

Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi

denari-756x420-696x387-1

Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë

INFO

NA NDIQ