Sali Berisha: Stop dhunës policore ndaj shqiptarëve në Shkup!

Ish presidenti dhe kryeministri shqiptar, Sali Berisha, ka reaguar kundër dhunës policore të përdorur sot ndaj protestuesve shqiptar në Shkup. Berisha ka publikuar videon e Lajm Tv ku shihet policia duke arrestuar një protestues me gju në qafë.

“Stop dhunes policore ne Shkup ndaj protestuesve paqesor shqiptar qe kane dale ne rruge kunder proceseve te montuara.

Denoj me ashpersine me te madhe dhunen e eger policore ndaj tyre dhe kerkoj vendosjen e dialogut per zgjidhjen e kerkesave te tyre te drejta”, ka shkruar Berisha në Fb.