Sali: Besoj se Kosova javën e ardhshme do t’i heq masat restriktive

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/01/2022

Ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali, në emisionin debativ në TV Shenja, u shpreh optimist se rastet me Covid-19 në Kosovë do të zvogëlohen dhe se do të hiqen masat restriktive siç është posedimi i certifikatës për tre doza vaksine ose dy doza dhe testi PCR për të hyrë në Republikën e Kosovës.

“Masat do të rishqyrtohen kur do të zvogëlohen numrat. Për arsye se edhe po ti kishin pasë numrat shumë të lartë edhe ne do të vepronim ashtu. Jam optimist, besoj se gjatë javës së ardhshme rastet me Covid-19 do të kenë rënie, atë që e kemi ne tash, do ta kenë gjatë javës së ardhshme dhe masat do të liberalizohen ose do të hiqen këto masa të rrepta restriktive të izolimit”, u shpreh Sali.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

uck-vrasje

Veteranët e UÇK-së porosi Grubit: Nuk lejojmë shkeljen e flamurit kombëtar! (VIDEO)

zgjedhje maqedoni

Në zgjedhjet presidenciale të drejtë vote kanë 1.814.317 votues

xavi cavi

Xavi nuk përmbahet për humbjen në El Clasico: Është e vetmja gjë që kërkova para ndeshjes

Sali Berisha

Berisha, për “RAI 3”: Nuk akuzohem për korrupsion, jam nën hetim për arsye politike

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Dita e fundit e fushatës për zgjedhjet presidenciale, në mesnatë heshtja zgjedhore

zgjedhje maqedoni

Diaspora nesër voton, ja sa janë paraqitur edhe pse atje ditë pune

INFO

NA NDIQ