Sali: Kisha dashtë, por nuk mund të them se prej nesër mund t’i heqim maskat

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/03/2022

Minsitri i Shëndetësisë Bekim Sali tha se shifrat aktuale nuk lejojnë lehtësimin e masave, përfshi edhe heqjen e maskave. Numri i vogël i të vaksinuarve nuk garanton që të mund të vazhdojmë pa maska, tha Sali.

“Unë jam i pari që do të kisha dashtë që të mund të them se prej nesër mundemi edhe pa maska, do të mbahesha mend për këtë deklaratë, por në njërën anë janë dëshirat në anën tjetër shifrat të cilat i marrim çdo ditë. Po e ndjekim situatën çdo ditë, kemi 4 shtete të cilat të parat i liruan masat, por shohim se atje tani situatën e kemi si ën fillim”, tha Bekim Sali, ministër i shëndetësisë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

Kurti

Kurti: Pesë policë janë liruar, pesë të tjerë ende po mbahen nga Serbia – në mesin e tyre edhe Jankoviqi

ziadin sela

Sela: Pse janë të shqetësuar nga Fronti Evropian

afrim gashi

Gashi: Ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

bislimi-petkovic-lajcak

Rund i ri i dialogut në Bruksel për çështjen e dinarit serb

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

INFO

NA NDIQ