Sali komenton takimin Kurti-Ahmeti: Askush nuk më ftoi në atë takim!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

31/01/2022

Ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali ka bërë të ditur se nuk ka qenë i informuar për vizitën e kreut dhe funksionarëve të BDI-së në Prishtinë me kabinetin qeveritar të Kosovës, ku mes tjerash u kumtua se është folur edhe për largimin e masave në kufij.

“Vizita ka qenë më shumë politike, se sa në nivel ekspertësh”, tha Sali duke u përgjigjur në pyetjen e TV21.

Shton se për temën për të cilën është diskutuar, siç është largimi i masave në kufij, ka “kuptuar nga mediat”.

Ndërkaq sa i takon masave në kufij të cilat janë vendosur nga pala e Kosovës, Sali thotë se “vazhdon të ketë komunikim me ministrin e Kosovës”.

Shton se nuk ka parakusht për largimin e tyre.

Por, asnjë detaj nuk është kumtuar nga BDI dhe as nga Qeveria e Kosovës se çfarë realisht është biseduar në takim dhe cili ka qenë përfundimi për masat në kufij – do të hiqen apo do të vazhdohen pas 4 shkurtit, pasi deri në këtë datë janë në fuqi masat me të cilat parashihet që hyrja në Kosovë të bëhet vetëm me tre doza të vaksinës ose me dy doza dhe test negativ PCR jo më të vjetër se 48 orë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria e 90-ta në botë për fuqinë ushtarake, vendi dytë në rajon

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

INFO

NA NDIQ