Sali mbledh krerët e bashkësive fetare në shtëpinë përkujtimore të “Nënë Terezës”: Vaksinimi, mundësia e vetme për mbrojtje nga virusi

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/02/2022

Ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali sot realizoi takim me krerët e bashkësive fetare në Maqedoninë e Veriut, përcjell TV21. Në takim është diskutuar për ndërgjegjësimin e qytetarëve për respektimin e masave për mbrojtje nga Covid-19, pas çka ministri Sali deklaroi se aktualisht vaksinimi është mundësia e vetme për mbrojtje nga kjo sëmundje.

“Jemi mbledhur sot në këtë vatër shpirtërore, aty ku para 112 vjetëve u pagëzua Gonxhe Bojaxhiu-Nëna Terezë, për të dhënë po ashtu një mesazh që e afirmon jetën. Unë jam i nderuar që në pari të parisë religjioze të vendit tonë, këtyre njerëzve që gëzojnë kaq shumë respekt e dashuri nga grupi i besimtarëve të tyre të japim mesazhin se mundësia e vetme më e mirë dhe e dëshmuar si e drejtë për tu mbrojtur nga virusi Covid-19 është pikërisht vaksinimi”, tha Sali.

TË FUNDIT
46 minuta
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
2 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
2 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes
2 orë
Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re
2 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

ME TE LEXUARA

11 orë
Qeveria e ardhme pritet të jetë më stabile që ka pasur ndonjëherë vendi!
2 ditë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
9 orë
Si nisi sherri që përfundoi me vrasje mbrëmë të rruga e Plastikave? – Ende s’janë kapur autorët
1 ditë
Detektor-Anketë: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO rriti sigurinë, por nuk përshpejtoi rrugën për në BE
5 orë
VMRO kërkon përgjegjësi për sallat kirurgjike, thotë se ministri Demiri nuk e ka idenë se çfarë po ndodh
11 orë
Banorët e Kumanovës ende pa ujë të pijshëm, presin rezultatet e analizave

LEXO MË SHUMË

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

kadri

Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

kshz

KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

kasami tubim

Bilall Kasami heq dorë nga mandati i deputetit

INFO

NA NDIQ