Sali: Ndërprerja e energjisë elektrike nuk ka penguar funksionimin e klinikave të Shkupit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2022

Ministri i Shëndetësisë Bekim Sali, ka njoftuar se ndërprerja e energjisë elektrike në Shkup, nuk ka shkaktuar pasoja në spitalet në kryeqytet.

Sali njofton se kanë ndërmarrë të gjitha masat në kohë dhe kujdesi shëndetësorë nuk është penguar në asnjë moment.

“Njoftojmë opinionin se pas ndërprerjes së energjisë elektrike gjatë pasdites në Shkup, në Qendrën Klinike në Shkup janë ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme për të shmangur çdo pasojë në funksionimin normal. Agregatët e Klinikave po funksionojnë pa probleme dhe kujdesi shëndetësor për pacientët nuk pengohet në asnjë moment”, ka shkruar Sali.

Ndryshe, pasditen e sotme si pasojë e një shpërthimi në një largpërçues në Shkup, është shkaktuar ndërprerje e energjisë elektrike në gjysmën e kryeqytetit. Autoritetet zjarrfikëse kanë reaguar dhe brenda një kohe është kthyer në normalitet furnizimi me rrymë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

IMG_9416

ASH e Selës tubim në Tetovë (VIDEO)

universiteti-i-tetoves-UT

Të hënën, pesë universitete në protesta për rritjen e pagave

INFO

NA NDIQ