Sali: Nuk ka nevojë për masa të reja, mbetën në fuqi të njëjtat

Iliria News Agency
Iliria News Agency

31/01/2022

Ministri i Shëndetësisë komentoi sot thirrjen e djeshme që ai ua bëri disa profesorëve nëpërmjet rrjetit social, duke nënvizuar se nuk ekziston ndonjë protokoll për ftesat. Sipas tij nuk ka rëndësi mënyra e ftesës.

“Gjatë kësaj dite deshëm ta shfrytëzojmë të flasim për gjëra pozitive, të nesërmen e lamë që të flasim për Komisionin. Megjithatë, ftesa është publike deri tek të gjithë ekspertët, ndërsa dje përmes një postimi në FB, në mënyrë të drejtpërdrejtë iu bëra thirrje tre profesorëve eminent. Në këtë moment në të cilin gjendemi nuk duhet të përplasemi, të debatojmë për mënyrën e ftesës, por të punojmë të gjejmë një zgjidhje si të dalim nga kjo situatë”, tha Bekim Sali, ministër i shëndetësisë.

Ministri Sali i pyetur rreth masave të reja eventuale, u shpreh i prerë se nuk do të ketë masa të reja.

“Për momentin nuk ka nevojë për masa të reja, vazhdojmë me masat që janë në fuqi aktualisht”, u përgjigj Sali.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

438237609_7297035567018411_5241735204519391833_n-1-780x470

BDI-ja nisi festën në Sheshin Skënderbeu në Shkup, Grubi: Fitoi UÇK-ja dhe Ali Ahmeti

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

INFO

NA NDIQ