Sali: Tetova meritonë një qendër klinike me standarde bashkëkohore shëndetësore

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2022

Bekim Sali sot ishte për vizitë në Qendrën klinike të Tetovës ku u takua me drejtorin e kësaj qendre Amir Elezin, drejtorin e Fondit të Sigurimit Shëndetësor, Faton Ahmeti, si dhe drejtorin ekonomik Qendrës Klinike të Tetovës, Armend Fazliu.Si temë diskutimi ka qenë gjendja e kësaj klinike dhe gjetja e mundësisë për zgjerimin e kësaj hapësire, zgjerimin e ekipit mjekësor.

Kisha kënaqësi që t’i takoj bashkërisht drejtorin e Qendrës Klinike të Tetovës, Amir Elezi, drejtorin e Fondit të Sigurimit Shëndetësor, Faton Ahmeti, si dhe drejtorin ekonomik Qendrës Klinike të Tetovës, Armend Fazliu.
Temë e këtij takimi ishte gjendja e Qendrës Klinike të Tetovës dhe gjetja e mundësive për zgjerimin e kësaj hapësire, për meremetimin dhe fuqizimin e kapaciteteve të objektit, por edhe për zgjerimin e ekipit mjekësor për t’i përmbushur kërkesat shëndetësore të popullatës së këtij rajoni. Në takim u bisedua edhe për riorganizimin e stafit mjekësor, në mënyrë që ai të jetë sa më efikas në ofrimin e shërbimeve shëndetësore.

Tetova dhe, në përgjithësi, rajoni i Pollogut meritojnë një qendër klinike dinjitoze që i përmbush të gjitha standardet bashkëkohore shëndetësore, shkroi mes tjerash Bekim Sali ministër i Shëndetësisë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN sonte mban tubimin qëndror në Shkup, kanë një kërkesë për pjesëmarrësit

bilall kasami

Kasami: Një ndër pikat kryesore të qeverisë së ardhshme do të jetë procesi i decentralizimit

inbound6681746849427487932

Sistemi zgjedhor në RMV të plotësohet me lista të hapura dhe votim për kandidatin e preferuar

kovacevski -agron

Kovaçevski: Në njësinë zgjedhore 6 të gjithë kanë kandidatë nga e kaluara, vetë LSDM ka kandidat për të ardhmen me Agron Demirin

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

INFO

NA NDIQ