Salihu nuk arriti votat për eurodeputet: Nuk i’a dolëm, por rrugëtimi ynë vazhdon

Picture of ina-online
ina-online

10/06/2024

Veprimtari dhe biznesmeni i njohur, Muharrem Salihu nuk arriti të siguroj votat për eurodeputet në zgjedhjet evropiane që u finalizuan të dielën.

Salihu i njohur si Marco tek elektorati italian kandidoi me koalicionin italian Stati Uniti d’Europa. Ai zhvilloi një fushatë aktive duke pasur si fokus shqiptarët që jetojnë në Itali, përcjell INA.

Salihu sot përmes një letre publike ka shprehur faleminderime për të gjithë ata që i kanë dhënë mbështetje dhe e kanë votuar.

“Dëshiroj të shpreh falënderimet e mia më të sinqerta për të gjithë ju që keni vendosur besimin tuaj tek unë, duke më votuar në zgjedhjet për Parlamentin Evropian. Edhe pse nuk arritëm rezultatin e dëshiruar , mbështetja dhe përkushtimi juaj kanë qenë dhe mbeten për mua një burim inkurajimi. Ishte nder dhe privilegj të mund t’ju takoj dhe të bisedoj me ju. Nuk duhet të dekurajohemi. Së bashku do të vazhdojmë të punojmë me vendosmëri për të promovuar vlerat në të cilat besojmë. Ky ishte vetëm fillimi i një udhëtimi të gjatë nga ku të gjithë fituam, njohëm njëri tjetrin dhe ndërtuam ura që forcojnë themelet e komunitetit tonë”, ka shkruar Salihu në mesazhin e tij faleminderues. (INA)

TË FUNDIT
6 orë
Pusho në amshim Don (Ndue) Antonio Bellushi! Apostull i shqiptarizmës!
7 orë
Punë në Slloveni, mbi 6 mijë punëtorë nga Maqedonia e Veriut morën lejet
2 ditë
Gjermania edhe më shumë do t'i lehtësoj masat për punëtorët e huaj të kualifikuar
4 ditë
Ky është vendi evropian për të jetuar, pushimi vjetor deri 5 javë dhe rroga mesatare deri 5.000 euro
5 ditë
Përleshje mes tifozëve anglezë dhe atyre serbë, shkak janë bërë shqiptarët (VIDEO)

ME TE LEXUARA

7 orë
Punë në Slloveni, mbi 6 mijë punëtorë nga Maqedonia e Veriut morën lejet
6 orë
Pusho në amshim Don (Ndue) Antonio Bellushi! Apostull i shqiptarizmës!
2 ditë
Gjermania edhe më shumë do t'i lehtësoj masat për punëtorët e huaj të kualifikuar

LEXO MË SHUMË

Antonio Bellushi

Pusho në amshim Don (Ndue) Antonio Bellushi! Apostull i shqiptarizmës!

Foto:Ilustrim

Punë në Slloveni, mbi 6 mijë punëtorë nga Maqedonia e Veriut morën lejet

viza gjermane

Gjermania edhe më shumë do t’i lehtësoj masat për punëtorët e huaj të kualifikuar

danimarka kopenhagen

Ky është vendi evropian për të jetuar, pushimi vjetor deri 5 javë dhe rroga mesatare deri 5.000 euro

perleshje tifozet serb

Përleshje mes tifozëve anglezë dhe atyre serbë, shkak janë bërë shqiptarët (VIDEO)

voglushja qan

FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

Accident or crime scene cordon tape, police line do not cross. It is nighttime, emergency lights of police cars flashing blue, red and white in the background

17 vjet burg për shqiptarin nga Maqedonia që vrau gruan në Zvicër

INFO

NA NDIQ