Saliu: Derisa do të jetë VLEN-i, kur nuk do të ketë tribunal për ushtarët e UÇK-së

Picture of ina-online
ina-online

01/05/2024

Kandidatja për deputetë nga radhët e opozitës shqiptare, Imerlije Saliu në emisionin Click Plus, tha se sa do të jetë koalicioni VLEN, nuk do të ketë tribunal për ushtarët e UÇK-së.

Sa i përket asaj se cilin kandidat do të duhet ta votojnë shqiptare në raundin e dytë, ajo tha se ata nuk detyrojnë qytetarin shqiptarë të japin votën askujt.

“Raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale nuk ka kandidatë shqiptarë. Ne i lëmë votuesit tanë të lirë”, deklaroi Saliu.

TË FUNDIT
2 minuta
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
3 minuta
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
8 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
10 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit
10 orë
Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

ME TE LEXUARA

16 orë
Mickoski i përgjigjet Ahmetit: Mos bëjë si fëmijë i lazdruar
24 orë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
3 minuta
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
19 orë
Fronti Europian në opozitë? Shaqiri: 130 mijë votues do ta mbrojnë të drejtën e tyre në çdo mënyrë, në çdo formë! Presim dorëzimin e mandatit
15 orë
Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet
23 orë
Fronti Evropian ka ngritur padi në Gjykatën Administrative për vendimin e KSHZ-së për rivotimin në Zhelinë

LEXO MË SHUMË

Izet Mexhiti

Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re

Moti_26-780x470-1

Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

vmro

VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

INFO

NA NDIQ