VIDEO/Saliu: Policia bastisi veturën pa prezencën time, me qëllim fshirjen e videove të dhunës ndaj meje! Armën e kam me leje dhe sipas ligjit

Picture of ina-online
ina-online

08/04/2024

Policia mbrëmë ka lënë të lirë gazetarin, Furkan Saliu, i cili u arrestua dje pasdite gjatë një ndjeshje futbolli.

Pas daljes nga stacioni policor në Autokomandë të Shkupit, Saliu sqaroi momentin e arrestimit dhe hodhi poshtë të gjitha akuzat se ka sulmuar pjesëtarët e policisë.

“U publikuan lajme se po bastiset shtëpia ime, që nuk është e vërtet, u publikuan lajme që është gjetur një armë pa u potencuar se ajo armë është me leje dhe dolën edhe ministri sa më treguan, nuk e kam lexuar saktë, më gjykoi me status Facebook, duke thënë se kam sulmuar polic, le ta provojnë, le ta dëshmojnë, unë prej nesër nuk e punoj këtë punë, këtë e tha mes tjerash gazetari Furkan Saliu pasi u lirua nga stacioni i policisë në Autokomandë të SHkupit, përcjell TV21. Saliu thotë se nuk ka sulmuar asnjë polic, ndërsa thekson se në mënyrë joligjore i është batisur vetura, me qëllim fshirjen e video incizimeve.

“Pa prezencën time, në veturën time personale kanë bërë bastisje me qëllim që t’i fshijnë videot të arrestimit tim dhe dhunës që kanë përdoru ndaj meje. Dmth pa prezencën time, pa urdhër të gjykatës është hapur vetura që është në emrin tim privat, ku është gjetur arma ime, e tipit Glock, që mburrem që e mbaj me vete, për shkak se në këtë shtet duhet. Arma ka qenë me leje edhe ka qenë sipas ligjit e lënë në gepek, nuk ka pasur as plumba as asgjë”, tha Saliu.

Shumë kolegë gazetarë e kanë pritur, para stacionit policor, lirimin e tij.

TË FUNDIT
43 minuta
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV
49 minuta
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
50 minuta
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
2 orë
Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë
9 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

ME TE LEXUARA

16 orë
VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë
23 orë
Kacarkas i mbaron mandati, pasardhësi i saj do të bëhet i ditur në fund të kësaj jave
49 minuta
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
20 orë
Kasami: Po finalizohet marrëveshja për ministrat dhe zv/ministrat
16 orë
Nga sot vijon të rrjedhë afati dhjetëditor për formimin e Qeverisë
23 orë
Kjo është përbërja e mundshme e Qeverisë së re, TV 24 nxjerrë emra
43 minuta
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV
19 orë
Ahmeti porosi Mickoskit: Nuk na dridhet qerpiku sepse jemi në të drejtë

LEXO MË SHUMË

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

Izet Mexhiti

Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re

Moti_26-780x470-1

Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

opozita shqiptare vlen len taravari gashi, kasami, mexhiti

Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

INFO

NA NDIQ