Sampdoria – Milan, formacionet e mundshme

Ndeshja do të filloj në orën 18:00
Milan do të ndeshet sot me Sampdorian në kuadër të Kupës së Italisë, me fillim nga ora 18:00. Rosonerët janë të fokusuar që të arrijnë sa më lartë në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm në Itali.

Andrea Conti, mungesa e madhe e Gattusos, pritet të rikthehet dhe tanimë është i gatshëm të nis ndeshjën qysh nga minuta e parë, mirëpo ende nuk dihet se a do të luajë nga minuta e parë edhe transferi më i ri i rosonerëve Paqueta i cili nga mediat italiane është duke u cilësuar si Kaka i ri.

Në pesë ndeshjet e fundit Milan ka një bilanc jo të mirë ku ka humbur 2 herë, ka 2 barazime dhe vetëm një fitore, ndërkohë që kundërshtari Sampdoria ka 3 fitore dhe vetëm nga një humbje dhe barazim.

Formacionet e mundshme janë këto.

Sampdoria:

Audero, Bereszynski, Tonelli, Andersen, Murru; Praet, Ekdal, Linetty, Ramirez, Defrel, Quagliarella

AC Milan:

Reina, Conti, Musacchio, Romagnoli, Laxalt, Kessie, Bakyoko, Calhanoglu, Paqueta, Higuain, Castillejo, Cutrone.