Samsung Galaxy Watch 6, Watch 6 Classic shfaqen si pajisje të mbështetura nga Google Play

Picture of INA
INA

04/07/2023

Samsung eventin Unpacked do ta mbajë në Seul, Koreja e Jugut dhe ne presim të shohim dy telefona të rinj të palosshëm, disa tableta si dhe orët e mençura Watch6 dhe Watch6 Classic.

Orët inteligjente tashmë kanë rrjedhur disa herë, dhe sot një tjetër informacion u shfaq në internet. Emrat e koduar dhe numrat e modeleve u zbuluan në pajisjet e mbështetura në Google Play, duke hapur dyert për të gjetur më shumë detaje mbi modelet brenda një muaji derisa ato të bëhen zyrtare.

Samsung Galaxy Watch6 me emrin e koduar fresh6bs dhe numrin e modelit SM-R930 pritet të jetë varianti 40 mm, ndërsa fresh6bl dhe SM-R940 ka të ngjarë të jenë versioni 44 mm, raporton GSM Arena.

Galaxy Watch6 Classic është quajtur wise6bs dhe SM-R950 për variantin 43 mm, ndërsa opsioni 47 mm është wise6bl dhe SM-R960.

Sipas raporteve të mëparshme, këto katër modele në fakt do të jenë tetë modele, pasi secili do të jetë në dispozicion me dhe pa LTE.

Çmimet do të fillojnë nga 319 euro dhe do të shkojnë deri në 499 euro, por jo të gjitha modelet pritet të dalin në të gjitha tregjet e Samsung. Konfirmimin zyrtar do ta kemi në ditën e lansimit, e që përflitet se do të jetë dikur në fund të korrikut.

TË FUNDIT
5 orë
Cila veturë elektrike mundi të gjithë në testin e distancës?
2 ditë
Elon Musk paralajmëron lansimin e robotëve humanoidë
4 ditë
Po kërkoni një makinë të përdorur deri 10.000 €? Këto modele janë zgjidhja më e mirë
5 ditë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
6 ditë
Ndërpritet sistemi i IT’së në të gjithë botën goditen bankat, mediat dhe linjat ajrore

ME TE LEXUARA

5 orë
Cila veturë elektrike mundi të gjithë në testin e distancës?

LEXO MË SHUMË

eva-elektrike

Cila veturë elektrike mundi të gjithë në testin e distancës?

Elon-Musk-cip

Elon Musk paralajmëron lansimin e robotëve humanoidë

vetura golf import

Po kërkoni një makinë të përdorur deri 10.000 €? Këto modele janë zgjidhja më e mirë

haker

Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Ndërpritet sistemi i IT’së në të gjithë botën goditen bankat, mediat dhe linjat ajrore

Trump Musk

Elon Musk do të mbështesë fushatën e Trumpit me mbi 41 milionë euro në muaj

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

auto_donald-trump-oval-office1550229304

“Nuk kanë turp!” Trump për Zuckerberg: Nëse bëhem president, do ta dërgoj në burg për një kohë të gjatë

chat-gpt

“ChatGPT” vjen në një pjesë të automjeteve të gjigantit gjerman

INFO

NA NDIQ