Sanduloviç: Problemi në tërë Ballkanin është Vuçiqi

INA
INA

30/05/2023

Kryetari i Partisë Republikane të Serbisë, Nikola Sanduloviq përmes një mesazhi drejtuar popullit serb ka bërë të qartë se presidenti aktual Aleksandar Vuçiq është problemi kryesor në Ballkan.

Ja mesazhi i tij:

TË DASHUR QYTETARË TË SERBISË!

Harrove çfarë bëra për TY 3 muaj më parë?!
Shikoni TANI PAS 3 MUAJSH këto dy foto dhe mendoni mirë çfarë doni!

Unë ju ofroj PAQE dhe Aleksandar Vučić ju ofron përsëri LUFTË!

Kam bërë gjithçka si asnjë politikan serb deri më tani që të ketë paqe përfundimtare dhe pajtim të sinqertë mes të gjithë popujve që jetojnë bashkë këtu!

Si mund të gjej një zgjidhje dhe të bëj një bisedë konstruktive me Aljbin Kurtin dhe të diskutoj për të gjitha pikat kontraverse në zgjidhjen e marrëdhënieve të mira dhe miqësore mes serbëve dhe shqiptarëve?!
Kush është problemi në tërë Ballkanin atëherë? Kush ishte dhe është problemi në gjithë Ballkanin?!

ASKUSH TJETËR PËRVEÇ ALEKSANDAR VUÇIQ!

Serbë, a do të më lejoni t’ju çoj drejt një të ardhmeje të re dhe shumë më të mirë në raportet me shqiptarët në Kosovë dhe kudo në botë, apo do ta lini Aleksandar Vuçiqin dhe gjithë opozitën e tij të rreme t’ju çojë në Tani është koha, ndërsa unë ende mundem dhe dua, të ndryshoj GJITHÇKA DHE TË VAZHDOJ PËRPARA!”, ka shkruar Sanduloviç.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

kovacevski

Kovaçevski i bindur se përsëri do të jetë kryeministër

Talat Xhaferi3

BDI do ta propozojë Talat Xhaferin për kryeministër

MUHAMERI

Zgjedhjet po afrohen, politikanët shfaqen me thesin e babadimrit

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

kurti vucic

Plani 6 miliardësh i BE-së, Kosova dhe Serbia përfitojnë vetëm nëse zbatojnë Marrëveshjen e Ohrit e Asociacionin

Dimitar Kovacevski

Kovaçevski: Në gjurmët e Shën Kliment Ohrit, gjuha maqedonase është bërë realitet në Evropë dhe në botë

rusko

Ruskovska: Hetimi fillimisht duhet të vërtetojë qëllimin për vrasjen e Pançes dhe Vanjës

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

INFO

NA NDIQ