Politikani serb: Ja si deshti të më eliminoj Vuçiqi

Picture of ina-online
ina-online

04/10/2023

Nikola Sanduloviq, kryetari i Partisë Republikane në Serbi përmes një postimi në rrjetet sociale ka treguar se si presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka dashur ta eliminoj, pasi që ishte rrëmbyer dhe maltretuar nga organet serbe të sigurisë.

Ja postimi i tij:

ALEKSANDËR VUÇIQ! QELBËSIRË NJERËZORE DHE QELBËSIRË KRIMINALE!

Ti më dërgove bandën tënde kriminale, telefono policinë nga Makisa, e cila pushtoi shtëpinë time të armatosur, më rrëmbeu pa urdhër, më mbylli në qeli dhe më helmoi me helmin e betejës SARINA!

Ashtu i helmuar, i larguar dhe pa ndjenja më tërhoqën zvarrë në korridore dhe më hodhën në spital për të vdekur. U shtriva atje për nëntë ditë duke luftuar për JETËN time, i ruajtur nga policia jote dhe i prangosur i palëvizshëm në një shtrat. PA MOBILI MA LIDHI KËMBËN NË SHTRAT DERISA INFERMIERËT QË MË NDRYSHUAN U ÇMENDËN DHE THA TA HIQJA MENJËHERË!

Vrasësit dhe kriminelët e tu me uniformë më nxorën nga spitali pas 9 ditësh në karrocë me rrota dhe më çuan në burgun qendror nga ku më dorëzove shputën familjes dhe miqve!

PSE?

SEPSE KAM SHKRUAR DHE FOLUR TË VËRTETËN DHE NUK DOJA TË JEPJA INFORMACIONIN BURIMEVE TË MIA!
JU DESHET TË MË VRISNI PËR FJALË TË SHKRUARA DHE TË FOLURA QELBËS, KRIMINEL DHE VRASËS!

Tani e keni lëshuar DORËN DHE SHOQATËN TUAJ TË DJATHTË, vrasësin, kriminelin dhe terroristin e vërtetë, MILAN RADOIÇIQ NGA KUSHTRIMI NË TË CILËN AS 48 ORË NUK I KA HARXHUAR!

Pas gjithqkaje qe beri organizoi nje grup terrorist dhe shkaktoi vdekjen e nje polici te pafajshem duke e sjelle tere Serbine ne prag te luftes me popullin shqiptar dhe NATO-n!

Tani e deshmove dhe i tregove gjithe Serbise, Rajonit dhe Botes se TI JE AI QE KOMANDON VRASESIT DHE TERRITORISTET DHE MBRON KRIMINELET E TYRE!
JU JENI E KEQJA E SERBISË, RAJONIT DHE EVROPËS DHE PËR JU BURGU ËSHTË SHPËRBLIM JO DËNIM!
DËNIM LE T’JU JAPË ZOTI!”, ka shkruar Sanduloviq.(INA)

TË FUNDIT
49 minuta
Siljanovska pret që përbërja e re qeveritare të punojë në përputhje me interesin kombëtar maqedonas dhe në interes të qytetarëve
4 orë
Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin
5 orë
Taravari e mori detyrën si ministër, menjëherë takoi kirurgët...
5 orë
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut
7 orë
Taravari mori detyrën e re, nga sot drejton ministrinë e Shëndetësisë

ME TE LEXUARA

12 orë
Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?
1 ditë
Mbi një mijë pelegrinë myslimanë vdesin nga temperaturat e larta në Arabinë Saudite
11 orë
Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë
1 ditë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
10 orë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut
1 ditë
UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë
8 orë
Xhaferi ia dorëzoi mandatin Mickoskit
22 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
7 orë
Taravari mori detyrën e re, nga sot drejton ministrinë e Shëndetësisë

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240624-183025~2

Siljanovska pret që përbërja e re qeveritare të punojë në përputhje me interesin kombëtar maqedonas dhe në interes të qytetarëve

Angela Ageler

Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin

FB_IMG_1719231583046

Taravari e mori detyrën si ministër, menjëherë takoi kirurgët…

derivate nafta dizeli benzin

Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

taravari ilir

Taravari mori detyrën e re, nga sot drejton ministrinë e Shëndetësisë

xhaferi mickovski]

Xhaferi ia dorëzoi mandatin Mickoskit

Mickoski

Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut

kombetarja

Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

biden-trump

Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?

INFO

NA NDIQ