Sanksionet ndaj Rusisë, Remenski: Serbia s’mund të mbetet neutrale! Ata armatosen nga Moska

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2022

Profesoresha Frosina Remenski në TV21 theksoi se sanksionet e BE-së ndaj Rusisë po mbështeten nga të gjitha vendet e rajonit, prëveç Serbisë. Remenski thotë se Serbia nuk mund të mbetet neutrale, pasi armatoset nga Rusia.

“Tani shohim pozicion edhe të fqinjit tonë verior, Serbisë rreth bashkëngjitjes së këtyre sanksioneve, ata janë të rezervuar, por nuk do të them se janë neutral sepse kanë komponentën e armatimit nga ana e Armatës së Rusisë. pajisen me armatim rus, nuk mund që kjo të jetë neutrale në asnjë rast”, tha Remenski duke shtuar se Serbia po përpiqet të përfitojë në sigurimin e energjisë dhe gjërave ushqimore.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

bajram begaj

Presidenti Begaj përshëndet miratimin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës të rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

IMG_1166

Deputetja e Turqisë në KiE: Jam me prejardhje nga Kosova, e mbështes me zemër

INFO

NA NDIQ