Sanksionohen 206 vozitës në Shkup, 19 pa patentë shoferi

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2023

Sektori për Punë të Brendshme – Shkup dje ka vazhduar me kontrollet në lëmin e komunikacionit. Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 206 masa. Ndër to, 59 sanksione për vozitje mbi shpejtësinë e lejuar, 19 masa për vozitje pa patentë shoferi, tetë sanksione për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara, thuhet në njoftimin e sotëm nga Ministria e Punëve të Brendshme.

“Janë shqiptuar tri masa për përdorim të celularit gjatë vozitjes, katër sanksione për mos përdorim të rripit të sigurisë, gjashtë masa për vozitje nën ndikimin e alkoolit”, thuhet në kumtesë.

Nga MPB informojnë se kontrollet në komunikacion do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim dhe apelojnë që të respektohen rregullat, për të rritur sigurinë në komunikacion dhe për të kontribuar për rrugë më të sigurta.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Screenshot_2024-04-17-23-01-56-446_com.facebook.katana-edit

Mesazhi i Rijad Shaqirit nga Likova: Kush ka frikë nga ujqërit, nuk futet në mal

bujar osmani

Bujar Osmani: Kam më shumë informacione për sulmin në Banjskë, do të kërkoj dalje nga “Ballkani i Hapur”

ziadin sela

“Jo 61, por 50, 48 e më pak deputetë mund të marrë VMRO-ja”, thotë Sela

taravarilikove

Taravari: Do t’ia rikthejmë namin e dikurshëm Kumanovës dhe Likovës

Ali Ahmeti fronti

“Jo Kina, jo Korea” – Ali Ahmeti: Nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

IMG_1212

Fatmir Dehari nga Kërçova: Rini, ju jeni mrekullia dhe motivi për të vazhduar para

Screenshot_2024-04-17-20-37-20-617_com.facebook.katana-edit

Fol: Përleshje fizike në BDI-në e Gostivarit, Nevzati i jep shuplakë Valdetit?!

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

INFO

NA NDIQ