Sanksionohen 50 vozitës në Shkup

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/01/2022

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik, me çrrastë vetëm në territorin e Shkupit ka shqiptuar 50 gjoba dhe atë: 25 për tejkalim të shpejtësisë, 4 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, gjithashtu dhe katër gjoba janë shqiptuar për përdorim të celularit gjatë vozitjes.

Nga MPB-ja njoftojnë se janë shqiptuar dhe dy gjoba për vozitësit fillestar dhe një tjetër për tejkalim të parregullt.

TË FUNDIT
34 minuta
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
41 minuta
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
41 minuta
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
2 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
3 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania
2 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
1 ditë
Festohet ditëlindja e “shokut Tito” në Maqedoni, prezantuan edhe shqiptarë!
11 orë
Rama favorizon firmën kineze në tenderin 10 milionësh, a po rrezikohet siguria nacionale?
1 ditë
Paga mesatare për muajin mars është 40.496 denarë
41 minuta
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
1 ditë
Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024
2 ditë
VIDEO/Ukraina hakmerret keq ndaj Rusisë, i shkatërron sistemin raketor që vlen 800 milionë dollarë
11 orë
Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

LEXO MË SHUMË

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

vmro-dpmne

VMRO-DPMNE i nisi negociatat me ZNAM – Stoillkovski: Ende nuk ka marrëveshje, bisedimet janë në frymë pozitive

taravari arben

Taravari para vendimit nëse do ta drejtojë Ministrinë e Shëndetësisë

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

INFO

NA NDIQ