Saranda Imeri Stafai përcjell një porosi nga Kuvendi

Picture of ina-online
ina-online

22/06/2024

Deputetja e koalicionit VLEN, Saranda Imeri Stafai theksoi se “Maqedonia e Veriut do ndryshim.”

“ Ky nuk ishte thjesht slogani ynë për të siguruar mandate apo për t’u kyçur në ekzekutiv. Kjo është bindja jonë.

Koalicioni VLEN do të jetë pjesë e qeverisë, jo duke pasur qytetarët në funksion të politikës, por duke vënë politikën në shërbim të qytetarëve.

Ne do të votojmë për besimin ndaj Qeverisë së propozuar dhe do të jemi pjesë e saj, duke përfaqësuar, duke dëgjuar dhe duke nderuar besimin e mijëra motrave dhe vëllezërve që na dhanë votën dhe të atyre që u deyruan të mos na votojnë, por që duan po me aq vendosmëri që Republika jonë të ndryshojë.

Unë vij nga një familje që idealet politike i tregoi në trashëgiminë e tim ati që ishte pjesë e marrëveshjeve historike për të çuar përpara këtë vend.

I kam të gjalla në mendje dhe zemër idealet e tij. Shumica prej tyre janë tashmë edhe të miat, edhe të koalicionit VLEN, ku jam krenare në përfaqësim të shqiptarëve dhe të përparimit të të gjithë vendit.

Maqedonia e Veriut foli me votë. Ne duhet të marrim vendime të vështira për t’u ofruar njerëzve atë që duan. Ndryshim.

Ne duhet të marrim vendime të vështira për t’u ofruar njerëzve atë që meritojnë. Ndryshim.

Ne duhet të marrim vendime të vështira për t’u ofruar njerëzve atë që presin nga ne. Ndryshimin për të cilin na dhanë privilegjin e përfaqësimit.

Kjo është arsyeja pse koalicioni VLEN do të votojë në mbështetje dhe do të jetë pjesë e kësaj qeverie”, deklaroi deputetja shqiptare.(INA)

TË FUNDIT
12 minuta
Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së
1 orë
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
1 orë
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person
1 orë
LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët
1 orë
Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

ME TE LEXUARA

22 orë
Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke
4 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
22 orë
Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm
3 orë
Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër
22 orë
Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë
2 orë
A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?
1 ditë
Zbardhet rasti i tentim vrasjes së kryetarit të Haraçinës, kallëzim penal ndaj një personi
21 orë
Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë
1 orë
Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

LEXO MË SHUMË

sadulla duraki duraku

Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së

Kurti

Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

policia

Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

LSDM

LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

maqedoni-bullgari-780x439-1

Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

mexhiti mickoski

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

florian qehaja

Arrestimi i veteranit të UÇK’së, Ambasadori Qehaja: S’ka rrezik për dorëzimin e Blerim Ramadanit në Serbi

INFO

NA NDIQ