SAShK: Shkojmë në grevë nëse nuk rritet paga e mësimdhënësve në Maqedoni

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2022

Kryetari i Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës dhe Kulturës, Joakim Nedellkov informoi se ditëve në vijim do të ketë takim me ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shakiri, përcjell TV21. Nedellkov tha se do të ketë grevë në rast se nuk arrihet marrëveshje për rritjen e pagave për mësimdhënësit.

“Duke pasur parasysh se paga minimale do të jetë 18.000 denarë, atëherë baza do të jetë 18.000 denarë, e cila do të shumëzohet me koeficientin përkatës të kompleksitetit në vendin e punës”, tha Nedellkov.

TË FUNDIT
26 minuta
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
2 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
2 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
2 orë
Asambleja e Përgjithshme e OKB kaloi rezolutën që njeh gjenocidin e Serbisë në Srebrenicën e Bosnjës
3 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ME TE LEXUARA

9 orë
Memetit iu caktuan masa kujdesi, deklaroi që nuk ka biseduar me gjykatësin që u kap në flagrancë duke marrë mito
1 ditë
Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike
4 orë
Jo zyrtare, kjo është pakoja ekzekutive e koalicionit VLEN
1 ditë
Lëvizja e Irlandës, Spanjës e Norvegjisë për ta njohur Palestinën: Shtete të tjera do të na bashkohen
23 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Asambleja e Përgjithshme e OKB kaloi rezolutën që njeh gjenocidin e Serbisë në Srebrenicën e Bosnjës

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

deputet 2024

Kush është forca e dytë politike, LSDM apo Fronti Europian?

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

moti shiu

Gjatë fundjavës mot me shi të rrëmbyeshëm

INFO

NA NDIQ