SASHK-u revoltohet për mos përfillje të kërkesave të tyre për rritjen e pagave në arsim, nuk përjashtohet protesta ose nisja e grevës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/03/2022

Në konferencën e sotme për media SASHK-u shprehu revoltën ndaj institucioneve përgjegjëse për mos përfillje të kërkesave të tyre për rritjen e pagave në arsim dhe kopshte, shkruan Alsat.

Sipas kreut të SASHK-ut, Jakim Nedellkov të shtunën do të bëhen të ditura konkluzionet e Këshillit të SASHK-ut për atë se si do të veprohet më tutje.

Nedellkov përsëriti se do të shfrytëzohen të gjitha format dhe mundësit që të punësuarit në arsim dhe kopsht të marrin paga në bazë të marrëveshjes kolektive.

Gjithashtu, Nedellkov tha se nuk përjashtohet edhe organizimi i një proteste të madhe ose nisje e grevës./Alsat

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ