Seanca e Komisionit Parlamentar për Financim dhe Buxhet

INA
INA

17/01/2024

Në Kuvend sot seancë do të mbajnë Komisioni për Financim dhe Buxhet.

Në rend dite të seancës është Propozimi i ligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për letrat me vlerë, me procedurë të shkurtuar.

Siç qëndron në sqarimin e publikuar në faqen e Kuvendit, me tekstin e propozuar të Propozim ligjit për ndryshimin e Ligjit për Letrat me Vlerë vazhdohet afati i kotacionit të detyrueshëm edhe për tre vite të tjera, gjegjësisht deri më 30 prill të vitit 2027.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ut zaim

Xheladini: Pse rritje pagash vetëm për Universitetin Kirili dhe Metodi” në Shkup dhe jo për Universitetin e Tetovës

gjykata-kushtetuese

Gjykata kushtetuese duhet të sjellë vendim për “nacionalitetin” në Ligjin për evidencën amë

musa blerim

“Siklet” në BDI! Musa Xhaferi insiston që të jetë bartës liste në zonën e 5-të zgjedhore, Blerim Bexheti në zonën e 1-rë

kuvendi parlamenti

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Bujar Osmani

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

vmro-bdi

BDI: Mickoski injoroi Amerikën, injoroi Europën, po injoron edhe të ardhmen europiane të qytetarëve

foshnje bebe

Të dhëna alarmante/ Martohen vëlla e motër në Veles se u ngatëruan gjatë birësimit

kuvendi-jashte-1024x681-1024x681-780x470-1-696x419-1

Seancë e Komisionit Parlamentar për Financim dhe Buxhet

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ